Hobart Endüstriyel Bulaşık Makinesi FP-10A PREMAX

Hobart Endüstriyel Bulaşık Makinesi FP-10A PREMAX

Çatal bıçak takımını, tabakları ve bardakları güvenli ve kolay yıkamak için üretilmiş, restoran, büfe ve kafeler için ideal bulaşık makinesidir. Kapak açıldığında buhar vermeyen ve yıkadığı sepet boyutu 500*500mm olan bir modeldir. Saatte 720 adete kadar tabak yıkayabilir. 82cm yüksekliği ile tezgah altı kullanılabilir.

GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Standart Bardak Yıkama
 • 380V ile Program Süresi: 80/150/170 saniye ve özel programlar
 • 220V ile Program Süresi: 140/150/360 saniye ve özel programlar
 • 50x50 cm sepet ebatı, ayrıca 50*53cm
 • 45 / 21(*) sepet/saat kapasite - 380Voltta
 • 1620 / 756(*) bardak/saat hız - 380 Voltta
 • 810 / 378(*) tabak/saat hız - 380 Voltta
 • 25/ 12(*) sepet/saat kapasite - 220Voltta
 • 900 / 432(*) bardak/saat hız - 220 Voltta
 • 450 / 216(*) tabak/saat hız - 2220 Voltta
 • Tank Hacmi: 10,6 Lt.
 • Su Tüketimi: 1 Lt.

 • Ölçüler: 60x60x82 cm
 • Güç: 7,7 KW

* : Buharlı Durulama ECO kullanıldığında

Hobart Premax Bulaşık Makinesi FP-10A - FPS-10A ve FP-90A modelleri için KULLANMA KLAVUZU

KULLANMA KLAVUZU İNDİR

BUHARLI DURULAMA ECO

Durulama işleminin ana görevi bulaşığı temizlik kimyasalları ndan kazandırmaktır. Premax serisinde kullanılan ECO buharlı durulama sistemi iki aşamalı çalışır. Birinci aşamada deterjan suyla durulanır sonrasında yapılan ECO buharlı durulama işlemi yıkama bölmesini komple buharla doldurur. Bu da bulaşık üzerinde çok ince bir film tabakası oluşturur ve kalan deterjanı temizler. Bulaşığa uygulanan yüksek ısı kendi kendine kuruma etkisini artırır. ECO buharlı durulama işlemi her yıkama başına gerekli olan temiz su miktarını 1 litreye kadar düşürür. Sıradan makinelere göre Su deterjan ve kurutucu %60 tasarruflu olur.

İkili Raf Sistemi

İKİSİ BİR ARADA RAF SİSTEMİ

Hotel, cafe ve bistro gibi kahvaltı ve tahve takımı sirkülasyonu fazla olan işletmeler için raf sırasını ikiye çıkararak aynı anda yıkanması sağlanır.

 • Max tabak boyutu 22cm
 • Max bardak veya kupa boyutu 10cm olmalıdır

Üst raf, çekmece taşıyıcısı üzerine yerleştirilir. Bardak Yıkama Makinesi kapasitesinin optimum kullanılması sayesinde su tüketiminde, enerji ve kimyasal kullanımında standart kullanıma göre %50 tasarruf sağlanır.

Akıllı yıkama suyu kontrolü

Bir makinenin kirlenme oranı her gün değişen menüye, müşterilerin menü seçimine ve saate bağlıdır. Sıradan makineler tüketim değerlerini bulaşık ilacının kirlenme derecesine göre ayarlamıyor. Bu tip makineler aşırı kirlenme durumunda da yıkama suyunun yeterince rejenere edilmesi için mümkün olan maksimum durulama suyu miktarını kullanıyor. Bunun sonucunda aslında gerekenden daha fazla su tüketiliyor. Akıllı HOBART yıkama suyu kontrolü sürekli olarak bulaşık ilacının kalitesini ölçüyor ve hijyenik bakımdan kusursuz bir yıkama sonucu elde etmek için her yıkama işleminde durulama suyu miktarını ayarlıyor. Yıkama başına tüketim değerleri bunun sonucunda PROFI serisinde 2,0 litre temiz suya kadar düşüyor. Akıllı HOBART yıkama suyu kontrolüyle %60 oranında su, deterjan ve enerji tasarrufu yapılabilir.

İNCE FİLTRE SİSTEMİ: GENIUS-X

İNCE FİLTRE SİSTEMİ: GENIUS-X²

En iyi yıkama sonucu, düşük deterjan ve su tüketimi için sürekli temiz bir yıkama suyu gereklidir. Daha da geliştirilmiş olan GENIUS-X² ince filtre sistemi sayesinde yıkama suyu yıkama işlemi esnasında 3 aşamalı bir filtre sisteminden geçirilir. Kaba kir ve yemek artıkları bir süzgeçte toplanarak tanka ulaşmaları engellenir. İnce kir ise farklı bir filtrede toplanarak 10sn içinde makineden atılır. Artık ince kirler yıkama esnasında toplanır ve durulamadan önce boşaltılır. GENIUS-X², pompalama esnasında kendi kendini temizler. GENIUS-X² ince filtre sistemi deterjan kullanımını %35'ten fazla azaltır.

GENİŞ AÇILI JET FAN

GENİŞ AÇILI JET FAN

Yıkama verimliliği büyük oranda yıkama suyunun dağıtımına ve gizli kalmış alanlardan kaçınılmasına bağlıdır. Püskürtme açıları ve yıkama fıskiyelerinin hassasiyeri güçlü, inceden inceye bir yıkama işleminin başarılmasında hayati faktörlerdir. Patentli geniş açılı jet fan büyük ölçüde daha geniş ve daha hassas bir püskürtme modeli sağlar.

Konvansiyonel sabit yıkama kolu sistemleriyle karşılaştırıldığında yıkama suyu daha verimli bir şekilde dağıtılır, gizli alanlardan kaçınılır ve yıkama sonucu özellikle köşelerde belirgin şekilde düzelir.

LEKESİZ BARDAK YIKAMA SİSTEMİ

LEKESİZ BARDAK YIKAMA SİSTEMİ(Opsiyonel)

Mineral içeren sular kurutma aşamasında bıçaklar, çatallar ve bardaklar üzerinde leke bırakır ve elle silmeyi gerektirir. Bu da ek makineler ve daha fazla risk ve hijyen riski olması anlamına gelir. Opsiyonel ters ozmos sistemi HYDROLINE PURE RO-I lekeye neden olan mineralleri temizler ve makineye saf su verir. Durulanan çatal-bıçak ve bardaklar parlak bir şekilde çıkar. Sonradan elle silmeye gerek kalmaz. Modüler çekmece yapısı sayesinde RO-I sistemi bulaşık makinelerinin alt kısmına entegre edilebilir veya yanlamasına dikey halde kurularak kullanılabilir.

Durulama Pompası ACCURINSE

Sabit ısı ve durulama su miktarı bulaşığında sadece temiz değil, aynı zaman hijyenik olmasını garanti eder. ACCURINSE durulama pompası seçilen programa göre yıkama sistemine 80 °C'deki temiz suyu her zaman eşit miktarda dağıtır (PROFI FX: 2,0 lt). Su miktarı su şebekesindeki basınçtan bağımsızdır ve gelen soğuk suyla karıştırılmaz. ACCURINSE durulama pompası sudan, enerjiden ve kimyasaldan tasarruf sağlar.

SICAK YIKAMA: HOT-TEMP

Yıkama esasen sıcaklığın, zamanın, mekanik ve Kimya biliminin ortak çalışmasının bir ürünüdür. Mekanik yıkama basıncına göre su sıcaklığı temizliğinin sonucunu daha fazla etkiliyor. Sıradan tezgahaltı makineler bulaşığı yaklaşık 60 derecede yıkar. Premax serisinde kullanılan HOT_TEMP sıcak yıkama sistemi bulaşığı yaklaşık 63 derecede yıkar. Bu sayede bulaşık ilacının verimi artar ve bulaşık daha hızlı temizlenir. HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi makinenin kapasitesini saatte 45 sepete yükseltir.

PARLAK ÇATAL BIÇAK KAŞIK TAKIMI PROGRAMI

PARLAK ÇATAL BIÇAK KAŞIK TAKIMI PROGRAMI

Parlak ve temiz çatal bıçaklar restoranın kartviziti gibidir. Çatal bıçakların üzerinde kurulmuş olan yemek artıkları çok zor çözülür. Kusursuz bir temizlik sonucu elde etmek için çoğu kez yumuşatmak veya ikinci bir yıkama gerekli olur. Premax serisinde bulunan HOBART çatal bıçak programı en zorlu kirleri bile buhar kullanarak çözüyor. Bu şekilde yemek artıkları yumuşatılır ve çözülür. Sonrasında yıkanarak kirler temizlenir önceden yumuşatmaya gerek kalmaz.

KURUTMA YÖNETİCİSİ: PERFECT

Sıcaklık ve iç kısımdaki rutubet yıkanan bulaşıkların kurumasına yardımcı olur. Premax serisinde kullanılan patentli PERFECT kurutma yöneticisi rutubete doymuş havayı makinenin dışına atan çok aşamalı bir fan sistemidir. İçeriye alınan taze havada ayrıca abzorbe eder. Hava saptırıcı sistemi hava dolaşımını mükemmelleştirir ve daha hızlı ve dengeli bir kuruma sonucu sağlar. Aynı zamanda yıkanan bulaşıkların sıcaklığı azaltılır, özellikle bardaklar kısa süre içinde tekrar kullanılabilir. PERFECT kurutma yöneticisi istenildiği zaman iptal edilebilir. Ayrıca ortama verilen nem miktarı sıradan makinelere nazaran %45 oranında daha azdır.

Sürekli Yıkama Programı

Standart olan sürekli yıkama programı yıkama işlemini kirlenme derecesine göre ayarlar. Sadece yıkamanın süresi uzatılır. Böylece tüm durulama döngüsünün tekrarlanmasına gerek kalmaz: Ek deterjan dozajı yapmaya veya durulamaya gerek yoktur. Bu da zamandan ve dolayısıyla giderlerden tasarruf sağlar.

Temel Temizlik Programı STARCH-REMOVAL

Yemeklerin bileşimine ve tabakların ısınmasına göre zamanla bulaşık üzerinden nişasta artıkları birikebilir.Patenti temel temizlik programı STARCH-REMOVAL, bulaşiktan nişasta artıklarını temizler. Aşındırıcı deterjanlar bulaşık üzerindeki zorlu kirlerin elle temizlenmesine artık gerek kalmaz. Temel temizlik programı STARCH-REMOVAL, personelin yükünü azaltır ve bulaşıkların parlamasını garantiler.

Su Değişimi AQUA-NEW

Dondurma kaselerinin veya tavaların yıkanması yıkama suyundaki yağ konsantrasyonunu ve süt ürünleri miktarını artırır. Eşsiz AQUA-NEW su değişim programı tanktaki içeriği komple değiştirir; çözülmemiş yağlari ve artıkları dişarı atar. Su değişimi istendiği zaman ihtiyaca göre ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Tek bir düğmeye basarak AQUA-NEW su değişim programıyla aşırı kirlenmiş bulaşıkları otomatik olarak yıkayabilirsiniz.

ÖZEL BARDAK YIKAMA PROGRAMLARI

Bardak yıkama işlemi su miktarı ve sıcaklıkla ilgili çeşitli farklılıklar gerektirdiğinden farklı yıkama programları bulunmaktadır.

 • Yoğun Program: Kritik şekle sahip bardaklar daha fazla miktarda saf su ile durulanır. Ayrıca bardağın iç yüzeyinden alkaliliği de alır.
 • Basit Temizleme Programı: Yeni bardakların koruyucu katmanları olur. Bu yıkama sistemiyle bu katmanlar temizlenmiş olur.
SÜZGEÇ KONTROL SİSTEMİ

SÜZGEÇ KONTROL SİSTEMİ

Temiz yıkama suyu temiz ve hijyenik bir yıkama sonucu elde edilmesinde kilit faktörlerdir. Filtre sistemleri yıkama suyunun temiz kalmasında büyük katkı sağlar. Süzgeç kontrol sistemi, süzgecin doğru yerleştirilmiş olup olmadığını sürekli kontrol eder. Filtre doğru yerleşmemişse VISIOTRONIC kumandası bir uyarı verir. Yıkama, ancak filtre doğru bir şekilde konumlandırılmışsa başlatılabilir.

VAPOSTOP KAPAK SİSTEMİ

Genelde bulaşık makineleri açılırken sıcak buhar çıkar PREMAX içerisinde bulunan kullanılan Vapostop kapak sistemi makinenin içindeki rutubete doymuş havayı çok aşamalı bir fan sistemi ile dışarı çıkarır. Patentli kapak sistemi buhar kaçışını etkin bir şekilde engeller. Bunun sonucunda yıkanmış bulaşıkların çıkarılması personel için çok daha kolay olur ve bardaki müşteriler çıkan buhardan rahatsız olmaz. Ayrıca ortalama verilen nem miktarı sıradan makinelere nazaran yüzde 45 oranında daha azdır.

AKILLI KUMANDA SİSTEMİ: VISIOTRONIC

Akıllı VISIOTRONIC kumanda sistemi güncel yıkama programı, sıcaklıklar veya işletim verileri hakkında bilgilere kolay ve hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. İstenilen bilgiler büyük ekranda hem metin olarak, hem de simge olarak gösterilir. Bir yaklaşma sensörü sayesinde kullanıcı makineye yaklaştığında ekran devreye girer ve kullanıcı makineden uzaklaştığında ekran devre dışı kalır. STARTER sürekli aydınlatılmıştır ve makinenin o anki çalışma durumuna uygun olarak rengi değişir. Akıllı VISIOTRONIC kumanda sistemi HOBART bulaşık makinesinin kolay ve mantıklı kullanımını sağlamaktadır.

HOBART KALAN SÜRE GÖSTERGESİ

HOBART KALAN SÜRE GÖSTERGESİ

Yıkama işlemini takip etmek normal şartlarda çok zordur. Ya çok geç kalınır, ya da çok erken gelinir. STARTER‘deki HOBART kalan süre göstergesi, aktif yıkama programının kalan süresini açık bir şekilde gösterir. STARTER‘deki dört renkli segmentler saat yönünde dolmaya başlar ve bu sayede personele, yoğun zamanlarda da önceliklerini bir bakışta belirlemesi ve verimli bir şekilde çalışması için olanak tanır. Kurulama ENERGETIC de ise kalan çalışma süresi ekranda görüntülenir.

HİJYEN PROGRAMI

Zaman içinde makinede kireç ve kir parçacıkları birikir. Patentli hijyen programı ve hijyen tableti kireci ve kir artıklarını etkili şekilde temizler ve hoş bir koku verir. Belirli bir sayıda yıkamadan sonra program ekranda gösterilir.

YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI: CLIP-IN

YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI: CLIP-IN

Makinen kolayca temizlenebilmesini desteklemek amacıyla her iki yıkama ve durulama kolu CLIP-IN sistemi sayesinde tek bir hareketle yıkama bölmesinden çıkarılabilir. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra yıkama ve durulama kolları herhangi bir alet olmadan tekrar yerine takılabilir.

ENTEGRE SU YUMUŞATMA (Opsiyonel)

Kireç suda çözülmüş olan minerallerden biridir. Makine parçalarında birikir ve rezistans elemanlarının yanmasına neden olur. Opsiyonel olarak sunulan otomatik su yumuşatma özelliği bulaşık makinesinin sorunsuz çalışmasını garanti eder. Özellikle ısıtıcıdaki rezistansı kireçlenmeye karşı korur.

TÜMLEŞİK KİMYASAL KONTEYNERLERİ

TÜMLEŞİK KİMYASAL KONTEYNERLERİ (Opsiyonel)

Parlatıcı ve deterjan için geniş tümleşik konteynerler eklenebilir. Bu tekrar doldurma aralığını düşürür ve makine yanındaki boşluğu artırır. Geniş konteyner ağzı dolumu kolaylaştırdığı gibi etrafa dökülmesini en aza indirerek ekstra temizliğe gerek bırakmaz.

Deterjan veya parlatıcı seviyesi azaldığında ekranda gösterilir ve en iyi yıkama sonuçları garanti edilir.

SESSİZ BAŞLAMA YIKAMA POMPASI

Barlarda ve büfelerde bulaşık makineleri genellikle tezgahın altına kurulduğu için müşterilere yakın olmasından dolayı sessiz olmaları gerekir. PROTECT başlama sistemi gürültü emisyonunu büyük ölçüde azaltır. Ayrıca yıkama suyu daha dikkatli kullanılır.

Dolum Seviye Göstergesi

Entegre dolum seviye göstergesi harici kimyasal bidonlarının veya entegre kimyasal kaplarının içeriğini denetler ve ne zaman deterjan ve ilaç ekleneceğini gösterir. Bu sayede yıkama sonucunun her zaman kusursuz olması sağlanır.

YAYLI KAPAK

Kapağın iç tarafında bulunan düz sepet kısmı, doldurma ve boşaltmanın her taraftan kolayca yapılabilmesini sağlar. Hidrolik amortisörler, kapağın açılırken düzgün açılmasını ve sessizce kapanmasını sağlar.

Kalite Yönetimi GARANT

Endüstriyel bir bulaşık makinesi, ömrü boyunca 85.000 kez kullanılabilir. HOBART için güvenilirlik tesadüf değildir: Sürekli kullanımda performansın garanti edilmesi için, GARANT kalite yönetimi kapsamında makinelerimiz tekrar tekrar günlük zorlamalara maruz bırakılmaktadır. Örneğin kapı 100.000 kereden fazla açılıp kapatılmaktadır. GARANT kalite yönetimi maksimum emniyeti ve uzun çalışma ömrünü garanti eder.

ÇOKLU FAZ(230/400 V)

Çoklu faz, aynı makinenin 230 V veya 400 V ile çalışmasına imkân verir. Değişiklikler, makine monte edilirken yerinde basit bir işlemle yapılır.

Tahliye Pompası

Standart tahliye pompası, atık suyu maksimum 1 metre yükseklikteki her kanalizasyona tahliye edebilme gücüne sahiptir.

700MM KURULUM YÜKSEKLİĞİ

Barlar ve tezgah altlarındaki montaj yüksekliği genellikle çok düşüktür. PREMAX GCP, PROFI GC ve PROFI GX LOW BODY modelleri ile HOBART buna bir çözüm sunar: Sadece 700 mm montaj yüksekliği ile bu modeller her tezgahın altında yerini bulur.

Hobart Bulaşık Makinesi FX Çizim

Hobart Bulaşık Makinesi FX Çizim

FİYAT TEKLİFİ ALIN

En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.