Hobart Geleceğin Endüstriyel Mutfaklarına Yöneliyor

Hobart Geleceğin Endüstriyel Mutfaklarına Yöneliyor

Geleceğin ticari mutfağı ne olacak? Bulaşık Yıkama alanında hangi eğilimler gözlenebilir? "Susuz yıkama" hedefine ulaşmak için bir sonraki adım ne olacak? Bu soruların yanıtları, geçen hafta sonu gerçekleşen "TOPLANTI NOKTASI GELECEK 2019" etkinliğinde, bulaşık yıkama uzmanı HOBART tarafından verildi. Offenburg'a ticari mutfaklar için yenilikçi konseptlerden ve çözümlerden ilham almak için geldik.
 
Motivasyonel konuşmalar ve pratiğe yönelik eğitimler yoluyla, iki günlük özel alan kongresi, Connected BIM, automation 4.0 ve bulaşık yıkamanın geleceği gibi konulara yaklaştı. HOBART Group Başkanı Global, "Ekonomik, teknik ve aynı zamanda dijital zorluklara en uygun şekilde hazırlanmak için gelecekteki meselelerle sürekli olarak ilgilenmek önemlidir. Bu bizim iddiamız: İleriye bakmak, kendi burnumuzun ötesine bakmak, vizyon sahibi olmak" dedi. Uluslararası konukları ağırlarken Warewash Axel Beck'i seçti. Beck, dijitalleşme planlama ve işletme modellerini giderek daha fazla değiştirecek olsa da, insanlar ve robotlar ardışık olarak el ele çalışacaklarını belirtti. HOBART inovasyon ve üretim sahasında yapılan kapsamlı fabrika gezileri de aynı şekilde gündemde yer aldı.
 
Aynı zamanda, ağ oluşturma ve yapay zeka gibi konular etkinliğin önemli bir odağını oluşturdu. HOBART ayrıca WASHSMART uygulamasını sundu. Bu uygulama ile, bir düğmeye basarak HOBART tezgah altı veya giyotin tipi bulaşık makinesinin durumu hakkında geniş bilgi alınabilir.
 
Diğer özelliklerin yanı sıra, uygulama son müşteriye, gerekli bakım tarihlerini veya kimyasal tüketimi önceden bildirir ve tüm sistem mesajlarını görüntüler. Bu veriler sayesinde, kullanıcı duraksamadan kaçınabilir, doğrudan sarf malzemelerini uygulama üzerinden yeniden sipariş edebilir veya yerinde arama yapılmadan önce servis teknisyenine bazı bilgiler verebilir. HOBART uygulamasında yer alan sorun giderme kılavuzunun yardımıyla kullanıcılar küçük hataları kendileri giderebilir. Sorun hala çözülemezse, müşteri doğrudan HOBART uygulaması aracılığıyla müşteri hizmetleri veya kalifiye bir servis ortağıyla iletişim kurar.
 

DÜNYADA BİR İLK: HOBART YENİ İKİ SEVİYELİ ÇIKIŞI TANITIYOR

Yenilikçi konsept çalışmalarına ve gelecekle ilgili taze fikirlere ek olarak, yeni İKİ SEVİYE-WASHER "TOPLANTI NOKTASI GELECEK 2019" etkinliği sırasında başlatıldı. HOBART GmbH Satış ve İmalat Başkan Yardımcısı Manfred Kohler, “Bu, pazarda öncekilerden başka hiçbir şey gibi süper-yenilikçi bir bulaşık makinesi - gerçekten dünya-ilk” diyor. İkinci yıkama odası sayesinde, bulaşık makinesi yıkama döngüsü başına iki kat kapasiteye sahiptir. Kohler, "Bulaşıklar aynı anda ikinci seviyede yıkanabilir. Kompakt tasarımıyla artık bulaşık makinesi geleneksel bir bulaşık makinesinden daha fazla yer kaplamıyor - bu büyük bir avantaj," diyor.