Hobart Tırnaklı Bulaşık Makinesi FTPI 2-S-A-A-DS5

Hobart Tırnaklı Bulaşık Makinesi FTPI 2-S-A-A-DS5

Hobart Tırnaklı bulaşık makineleri Flight type bulaşık makinesi olarak da bilinir. Premax serisi FTPI 2-S-A-A-DS5, çok sayıda bulaşığın çok hızlı ve mükemmel bir şekilde yıkanmasını amaçlamaktadır. Bu tip bulaşık makinelerinde bilhassa önemli olan iki özellik, makinenin kapladığı alan ve verimliliğin iyi ayarlanmasıdır. Hobart'ın bu sorun için sunduğu, eşsiz ve yenilikçi bulaşık düzenlenme sistemi twinLINE, tırnaklı bulaşık makinelerinin günlük pratik kullanım gereksinimlerini de barındırmaktadır. 

Şuanda tüm modeller için opsiyonel olan ve patenti beklenen twinLINE, bir sepet makinede yıkanırken başka bir sepetin konveyör içinde yıkanmasına olanak sağlar. Bu ek özellik makinenin kapladığı alanı artırmaz. Bu sistem ile makine kapasitesi artırılarak yıkama hızında büyük miktarda artış sağlanır. 

GENEL ÖZELLİKLERİ

  • S Ön Yıkama + Yıkama + Yıkama + Durulama + S Kurutma 
  • max 7200 adet tabak / saat
  • 4 Tanklı
  • Hijyen Plus
  • Ölçüler: 864 x 98 x 215cm
  • Güç: 45,2 kW
YÜZDE 50 TEMİZ SU DURULAMASI

YÜZDE 50 TEMİZ SU DURULAMASI

Temiz su durulamasının görevi bulaşıklar üzerindeki deterjanı temizlemektir. Temiz suyun dağıtılması kullanılan su miktarında belirleyicidir. PREMAX serisinde Patentli 50PERCENT Temiz Su Durulama sistemi, durulama suyunu su şeridi oluşturacak şekilde perde gibi incecik bir halde dağıtacak özel ağızlıklara sahiptir. İyileştirilmiş su dağıtımının sonucu olarak bu ince su şeridi kirlenmiş yıkama suyunu yıkama alanından arındıracak kadar yeterlidir. Aşağıdan ve yukarıdan konvansiyonel durulamaya ek olarak 50PERCENT temiz durulama suyu yanal olarak yıkama alanını da temizler. Spray Ağızlıkların çok uygun yerleştirilmesi sayesinde yıkama alanına tam bir püskürtme sağlanır. 50PERCENT durulama suyu teknolojisi su tüketimini %60a kadar tükettiği gibi parlatıcı kullanımını da azaltarak yüksek enerji tasarrufu sağlar.

LOW_CHEM DETERJAN KORUMA SİSTEMİ

Deterjan yıkama tankına konulur. Durulamayla gelen taze su da deterjanlı suya karışır. Bundan dolayı ilk konulan deterjana göre yoğunluğu düşer. PROFI serisiyle patentli deterjan koruma sistemi tanka 105 l su ekler. Son durulama öncesinde deterjan ön durulama uçları ile yıkama cihazından alınır ve geri yıkama tankına yönlendirilir. Deterjanın dozu tazeleme suyunun hacmine göre belirlenir. Sonuç olarak PROFI serisi diğer sıradan konvensiyonel makinelere göre %70 tasarruf sağlar.

ENERJİ YÖNETİMİ

Konvensiyonel tırnaklı bulaşık makineleri makinenin içindeki enerjinin yüzde 80ini hassas ve gizli sıcaklık emisyonu sebebiyle kaybederler. Buna öncelikle ısıtılmış temiz suyla durulama ve makine bölümlerindeki hava ve sıcaklık geçişleri sebep olur. Sonuç olarak enerji tüketimi ve buhar kullanımı artmaktadır. Hobart Patenetli enerji yönetimi sistemi kayıpları henüz oluşmadan önler. Bu sistemde ön yıkama ve durulama gibi makine bölümleri soğuk bölgelerle kapatılır. Hava değişimi sadece makine içinde olabilir. Bu özellik ile %30 enerji tasarrufu sağlanır.

CLIMATE ENERJİ KORUMA SİSTEMİ

Makine enerjiyi bulaşık yıkama sistemiyle sürekli iyi ve hijyenik bir yıkama sonucu başarmak için önkoşul olan dengeli sabit bir sıcaklığı sağlamak için kullanır. Bu enerji mümkün olduğunca kullanılmalı ve hava çıkışından kaybı da en aza indirilmelidir. Yenilikçi enerji koruma sistemi CLIMATE, enerji kaybını önler ve ciddi şekilde işletim maliyetlerini düşürür. Sıcak hava çıkışındaki enerji sürekli makineye döndürülür. Bu yolla 10kWh'a kadar enerji tasarrufu sağlanabilir.

CLIMATE PRO enerji koruma sistemleri PROFI serisinde opsiyoneldir.

HOT-TEMP SICAK SU YIKAMA

HOT-TEMP SICAK SU YIKAMA

Yıkama, sıcaklık, zaman, mekanik hareketler ve kimyasalların bir bütün halinde oluşturdukları bir işlemdir. Yıkama sıcaklığının yıkama sonuçları üzerinde basınçtan daha fazla etkisi vardır. Konvansiyonel rack-type bulaşık makineleri yıkama alanını 60 derecede temizler. PREMAX Serisinin HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi ile 67 derece ilk sıcaklıkta yıkanır. Bu deterjanın etkinliğinin de artırılmasını ve yıkama alanının daha çabuk temizlenmesini sağlar. HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi makine kapasitesini de %50 oranında artırır.

ÜÇLÜ DURULAMA

Üçlü durulama ön durulama uçları, basınçlı durulama ve taze su son durulama bölümlerinden oluşur. Ön durulama uçları bulaşığın üzerindeki deterjanın çoğunu durulama alanına girmeden giderir. Su, sirkülasyona giren durulama suyuna katılan deterjanı minimuma indirerek tekrar yıkama tankına gönderilir.

CONTACT-PLUS YIKAMA SİSTEMİ

CONTACT-PLUS YIKAMA SİSTEMİ

Yıkama kollarından verilen yıkama suyunun etkisi temizlik sonucunu etkileyen ana sebep olan sıcaklıktan farklılıklar gösterir. Geniş açılı jet fanın hassasiyeti yıkama kolları arasındaki uzaklığı düşürmeye imkan verir. Yıkama kolları bir diğerine çok yakın konumlandırılmıştır ve bu durum tam temizlik performansı alınmasını sağlamaktadır. %65 daha geniş yıkama jetleriyle bağlantılı olarak geniş açı jet fanların yeni dizaynıyla öğeleri iki kere yıkayabilmektedir.

FREEFLOW KONVEYÖR KEMERİ

Bulaşıkların makinedeki pozisyonları yıkama suyunun onlara direkt ulaşmasını engelleyebilir. Bir kutu yanındaki bir tabağı kapatabilir ve böylece sadece sıçrayan sulara maruz kalıp direkt su almayabilir. Patentli FREEFLOW konveyör kemeri püskürtmeyi her noktaya dağıtır ve su tüm bulaşıklara direkt ulaşır. Bu sistem bulaşıklar düzensiz yerleştirilse bile yıkama performansını iyileştirir.

AQUA ADAPT SU TÜKETİMİ KONTROLÜ

Modern yıkama sistemleri elle ayarlanabilen, yıkama alanı doluluğuna, kir seviyesine veya yıkama için ayıracağınız zamana bağlı olarak çeşitli hızlarla çalıştırılabilir. Patenti beklenen su tüketimi kontrolü sistemi temiz su tüketimini PREMAX serisinin seçili hızına göre ve harcanan suyu istenilen seviyede tutmak için otomatik olarak ayarlar. Çift tank sistemlerinde bir tank, su israfını önlemek için bulaşık makinesi tam kapasiteye ulaşıncaya kadar bekleme modunda kalır.

Senso-Space Boş Bölme Tespit Sistemi

Senso-Space Boş Bölme Tespit Sistemi

Yıkama geçişleri sırasında bulaşıkların aralıklı olarak yüklenmesi makinenin tam kapasite ile çalışamamasına sebep olur. Yıkama alanında makine kullanımınıza bağlı olarak ortalama yüzde 30 veya 40 civarında boşluklar oluşur. PREMAX Serisinin patent bekleyen bu özelliği, bu boş alanları tespit ederek temiz su oranına buna göre azaltır ve aynı ölçüde deterjanı da azaltarak her konuda tasarruf sağlar.

BEST-START SİSTEM KONTROLÜ

Yıkama başlangıcında makine temiz suyla dolduğunda sistemin ısıtılması, pompalar, yıkama kolları, süzgeç sistemi gibi hijyen ve uygun yıkama için ilgili bölümler doğru pozisyon ve işlem için otomatik olarak kontrol edilir. Ayrıca BEST-START Sistem kontrolü, yenilikçi pompa kontrolü sayesinde her yıkama kolunun fonksiyonlarını görüntüler. PREMAX Serisinin patent bekleyen bu özelliği açık bir şekilde renkli dokunmatik ekranda gösterilir. Eğer istenen değerlerden bir sapma varsa makine operatörü açık sembollerle veya basit yazılarla bilgilendirilir. Bu akıllı sistem ayrıca durumun düzeltilmesi için alınması gereken önlemleri de önerir.

BARDAK YIKAMA Programı ve ÇATAL BIÇAK Yıkama programları bu model için opsiyoneldir.

MINIMAL KAYNAK YÖNETİMİ

Yıkama sonuçları büyük oranda bulaşığın kirlilik seviyesine ve makineye ne kadar bulaşık girdiğine bağlıdır. Fazla yemek atığı sadece yıkama performansını değil durulamayı da zorlaştırır. Bu da yeni nesil filtre ve görüntüleme sistemlerinin önemini artırır. MINIMAL Kaynak Yönetimi su tüketimini minimum seviyede tutarak yenilikçi yıkama teknolojilerinde sizi bir adım daha öteye taşır. Akıllı atık detektörü makinedeki kir artışını hesaplar ve su miktarını artırır. Su tüketimini en alt seviyede tutarken yüksek yıkama performansını garanti eder.

INTENSIVE² TAVA YIKAMA PROGRAMI bu model için opsiyoneldir.

PERMANENT CLEAN KİR TAHLİYESİ

PERMANENT CLEAN KİR TAHLİYESİ

Makine içine Kir geçişini engeller. Kirleri tespit ettiği bölgede temizler. Tüm gün boyunca en iyi yıkama sonuçları – tank suyunu değiştirmeden. Azaltılmış zaman ve kaynak kullanımı sayesinde maliyet tasarrufu. Bulaşık personeli için daha az temizlik işi.

Yoğun günlerde makinenin sık kullanımı ile oluşan kaba kirler süzgeç sistemini tıkayabilir. Bu durumda makineyi sorunsuz işletme artık sağlanamaz. Devrim Yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden dışarı pompalar ve bu şekilde süzgeçlerin tıkanmasını önler. Bu da mükemmel bir sonuç sağlar.

Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesinde manuel yıkamaya gerek yoktur. Kir tahliyesinin tamamı yeni filtre sistemi sayesinde gerçekleşir ve hemen makineden dışarı pompalanır. Tabaklar kirli olarak sepete doğrudan konulabilir. El duşu ile manuel bir yıkama artık gerekli değildir.

Bulaşık makinesine ne kadar fazla ince ve kalın kir girerse yıkama suyu o kadar kirlenir. Yıkama tankının bu durumda günde birkaç kez boşaltılıp doldurulması gerekir. Bu işlem çok zaman alır ve Su, enerji, kimyasallar ile ilgili yılda 680 Euro oranına varan maliyetlere yol açar. Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden derhal tahliye eder. Gerektiğinde makine kendi kendini yeniler. Yıkama işlemi esnasında su değiştirmeye gerek kalmaz.

BASINÇLI DURULAMA

BASINÇLI DURULAMA

Sıcaklık yıkama alanının kuruması için önemli bir faktördür. Konvansiyonel bulaşık makinelerinde en yüksek sıcaklık temiz su durulamasındadır. Yıkama alanının ısıtılması için sadece temiz su tüketimi uygundur. PREMAX serisinin patentli basınçlı durulama sistemi ile sıcak su bir kaç sirküle edilerek yıkama alanının sıcaklığı artırılır. Yıkanacak bulaşıkları daha iyi ısıtmak kendi kurumasını da hızlandırır. Bu durum kurutma sonuçlarını iyileştirdiği gibi enerji tasarrufu da sağlar.

GUIDEAIR Kurutma Sistemi

Konvansiyonel kurutma sistemleri sıcak havayı yıkama alanına yukarıdan üfler. Sıcak hava aşağıda yukarı kontrolsüz bir şekilde yansır. Patentli GUIDEAIR kurutucu sistemi havayı üst ve yan kanallar vasıtasıyla yıkama alanına iletir. GUIDEAIR kurutma sistemi kaplar, bardaklar ve kaseler gibi çukur bulaşıklar için mükemmel bir kurutma vadediyor.

PROTRONIC XL CONTROL

PROTRONIC XL CONTROL

Geniş, rahat kullanılan, renkli ve dokunmatik PROTRONIC XL Control arayüzü ile kullanım kolaylığı artmakta ve operatör hataları en aza indirilmektedir. Fonksiyonlar bu ekrandan başlatıldığı gibi pek çok yıkama süreci durumu da ekranda görüntülenir. Hijyen ile alakalı değerler de ekranda sabit bir şekilde gösterilmektedir.

Protronic XL Kontrol piyasada olmayan özelliklere sahiptir. Her bir bölümdeki sıcaklığı ve hata mesajını gösterir. DIN'e bağlı olarak çalışma bilgileri geçmişinin otomatik olarak tutar. Rahat veri depolama ortamı sunar. MEsaj yönetim sistemi mevcuttur. El ile çalıştırma işlemleri gösterilebilir. Eğitim videosu izlenebilir.

Protronic XL Kontrol kullanım ve hijyen kontrolü açısından diğerlerinin çok önündedir. Çalışmayı, belgelemeyi ve makine kontrolünü çok kolaylaştırır.

DROP-IN YIKAMA SİSTEMİ

DROP-IN YIKAMA SİSTEMİ

Yıkama sisteminin çekmece rayları üzerinde kolayca yerleştirilmesi ve kaldırılması yıkama kollarının açılıp kapanması kadar kolaydır..

KODLU PERDELER

KODLU PERDELER

Yüklemek ve boşaltmak çok kolay. Yıkama perdelerindeki açık işaretler makine yüklenirken oluşabilecek kafa karışıklığını engeller.

KODLU YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI

Yıkama ve durulama kolları yükleme esnasında hiç bir karışıklığa yer vermeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

TEMİZLİK ASİSTANI

Yıkama sistemindeki ilave temizlik uçları yıkama sırasında sürekli kapının arkasını, yıkama sistemini ve de makine örtüsünü temizler. Bu uygulanan alanda kalıntıları minimuma indirir, yıkama sonrası elle temizleme zahmetini fazlasıyla düşürür.

AUTO-CLEAN OTOMATİK TEMİZLENME SİSTEMİ

Yıkanan bulaşıkların kullanımında hijyen çok önemli bir faktördür. Bu sebeple bulaşık makinesinin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu işlem çok fazla vakit kaybına yol açar. Dünyada eşsiz bir sistem olan AUTO CLEAN sayesinde artık böyle bir sorun yok. Bu ileri teknoloji sistem makinenin içini tümden temizlemeyi garanti eder. Artık yıkama kollarını kaldırmaya gerek kalmadı. AUTO-CLEAN operatörlerin iş yükünü de ciddi oranda azaltmaktadır. İşletim kolaylığı ve yüksek kalite hijyen açısından bir butona basarak makinenin otomatik temizlenmesi bir devrimdir. Tırnaklı bir bulaşık makinesini temizlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

TAM KALIPLANMIŞ TANK

Tank karteri ve tankın alt bölümü tek parça kalıptan çıkarılmıştır. Kenar, köşe veya kirin birikebileceği dikişler bulunmamaktadır. Bu durum temizlik ve hijyen seviyesini artırmaktadır.

MENTEŞELİ GİRİŞ BÖLÜMÜ

Makinenin giriş bölümünde pek çok yemek artığı birikir. Yukarı katlanır giriş kapağı rahat kullanım ve kolay temizleme sağlar. Operatörlerin paneli kaldıramama gibi bir sorunu olmaz.

Hobart Tırnakli Flight Type Sanayi Tipi Bulaşık Makinesi ÖN yıkama bölümleri
Hobart Tırnakli Flight Type Sanayi Tipi Bulaşık Makinesi ön yıkama bölümleri

Hobart Tırnakli Flight Type Profesyonel Bulaşık Makinesi YIKAMA bölümleri
Hobart Flight Type Profesyonel Bulaşık Makinesi yıkama bölümleri

Hobart Tırnakli Flight Type Endüstriyel Bulaşık Makinesi DURULAMA ve NÖTR alanlar
Hobart Flight Type Endüstriyel Bulaşık Makinesi DURULAMA ve NÖTR alanlar

Hobart Tırnakli Flight Type Sanayi Tipi Bulaşık Makinesi KURUTMA bölümleri
Hobart Flight Type Sanayi Tipi Bulaşık MakinesiKURUTMA bölümleri

Hobart Tırnakli Flight Type PROFI ve PREMAX Genel Görünüm
Hobart Flight Type PROFI ve PREMAX Genel Görünüm

Hobart Tırnakli Flight Type PREMAX Teknik Bilgiler (Technical Data)
Hobart Flight Type PREMAX Teknik Bilgiler

FİYAT TEKLİFİ ALIN

En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.