Hobart Konveyörlü Bulaşık Makinesi CP-L-A

Hobart Konveyörlü Bulaşık Makinesi CP-L-A

Premax serisi konveyörlü bulaşık makinesi CP-L-A modeli kaliteden ödün vermeyen Fabrika, catering firmaları, yemekhane, askeri tesis, hastaneler gibi çok fazla bulaşığın bir anda oluştuğu yerler için uygundur.

Sıcak yıkama özelliği, otomatik atık temizleme ve benzersiz akıllı yıkama teknolojileri ile donatılmış bu premium bulaşık makinesi eşsiz tasarruflu özellikleriyle de yıkama maliyetlerinizi azaltıyor.

Kurutma bölümü de sizi ekstra kurutma zahmetinden ve elle kurutma sırasında oluşabilecek kırılmalardan kurtarıyor.

GENEL ÖZELLİKLERİ

 • hp L ÖN YIKAMA + YIKAMA + ÜÇLÜ DURULAMA + KURUTMA
 • max 240 adet sepet/saat yıkama hızı
 • max 4320 adet tabak / saat
 • Üç Hız Ana Kumanda
 • Sepet boyutu: 50 * 50cm
 • Ölçüler: 315 x 87.2 x 215 cm
 • Acil Stop
 • Yalıtımlı Kapak
 • Vantilatörlü davlumbaz egzoz
 • Çıkarılabilir çöp toplama alanı
 • Dokunmatik Protronik Kontrol
 • Isı geri kazanımlı
 • Kirlilik Sensörü
YÜZDE 50 Temiz Su DURULAMA

YÜZDE 50 TEMİZ SU DURULAMASI

Temiz su durulamasının görevi bulaşıklar üzerindeki deterjanı temizlemektir. Temiz suyun dağıtılması kullanılan su miktarında belirleyicidir. PREMAX serisinde Patentli 50PERCENT Temiz Su Durulama sistemi, durulama suyunu su şeridi oluşturacak şekilde perde gibi incecik bir halde dağıtacak özel ağızlıklara sahiptir. İyileştirilmiş su dağıtımının sonucu olarak bu ince su şeridi kirlenmiş yıkama suyunu yıkama alanından arındıracak kadar yeterlidir. Aşağıdan ve yukarıdan konvansiyonel durulamaya ek olarak 50PERCENT temiz durulama suyu yanal olarak yıkama alanını da temizler. Spray Ağızlıkların çok uygun yerleştirilmesi sayesinde yıkama alanına tam bir püskürtme sağlanır. 50PERCENT durulama suyu teknolojisi su tüketimini %60a kadar tükettiği gibi parlatıcı kullanımını da azaltarak yüksek enerji tasarrufu sağlar.

TOP-TEMP Enerji Yönetimi

Konvensiyonel tırnaklı bulaşık makineleri makinenin içindeki enerjinin yüzde 80ini hassas ve gizli sıcaklık emisyonu sebebiyle kaybederler. Buna öncelikle ısıtılmış temiz suyla durulama ve makine bölümlerindeki hava ve sıcaklık geçişleri sebep olur. Sonuç olarak enerji tüketimi ve buhar kullanımı artmaktadır. Hobart Patenetli enerji yönetimi sistemi kayıpları henüz oluşmadan önler. Bu sistemde ön yıkama ve durulama gibi makine bölümleri soğuk bölgelerle kapatılır. Hava değişimi sadece makine içinde olabilir. Bu özellik ile %20 enerji tasarrufu sağlanır.

LOW_CHEM DETERJAN KORUMA SİSTEMİ

Deterjan yıkama tankına konulur. Durulamayla gelen taze su da deterjanlı suya karışır. Bundan dolayı ilk konulan deterjana göre yoğunluğu düşer. PROFI serisiyle patentli deterjan koruma sistemi tanka 105 l su ekler. Son durulama öncesinde deterjan ön durulama uçları ile yıkama cihazından alınır ve geri yıkama tankına yönlendirilir. Deterjanın dozu tazeleme suyunun hacmine göre belirlenir. Sonuç olarak PREMAX serisi diğer sıradan konvensiyonel makinelere göre %80 tasarruf sağlar.

CLIMATE ENERJİ KORUMA SİSTEMİ

Makine enerjiyi bulaşık yıkama sistemiyle sürekli iyi ve hijyenik bir yıkama sonucu başarmak için önkoşul olan dengeli sabit bir sıcaklığı sağlamak için kullanır. Bu enerji mümkün olduğunca kullanılmalı ve hava çıkışından kaybı da en aza indirilmelidir. Yenilikçi enerji koruma sistemi CLIMATE, enerji kaybını önler ve ciddi şekilde işletim maliyetlerini düşürür. Sıcak hava çıkışındaki enerji sürekli makineye döndürülür. Bu yolla 10kWh'a kadar enerji tasarrufu sağlanabilir.

CLIMATE PRO enerji koruma sistemleri bu model serisinde opsiyoneldir.

SICAK YIKAMA

SICAK YIKAMA

Yıkama, sıcaklık, zaman, mekanik hareketler ve kimyasalların bir bütün halinde oluşturdukları bir işlemdir. Yıkama sıcaklığının yıkama sonuçları üzerinde basınçtan daha fazla etkisi vardır. Konvansiyonel rack-type bulaşık makineleri yıkama alanını 60 derecede temizler. PREMAX Serisinin HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi ile 67 derece ilk sıcaklıkta yıkanır. Bu deterjanın etkinliğinin de artırılmasını ve yıkama alanının daha çabuk temizlenmesini sağlar. HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi makine kapasitesini de %50 oranında artırır.

ÜÇLÜ DURULAMA

Üçlü durulama ön durulama uçları, basınçlı durulama ve taze su son durulama bölümlerinden oluşur. Ön durulama uçları bulaşığın üzerindeki deterjanın çoğunu durulama alanına girmeden giderir. Su, sirkülasyona giren durulama suyuna katılan deterjanı minimuma indirerek tekrar yıkama tankına gönderilir.

CONTACT-PLUS YIKAMA SİSTEMİ

Yıkama kollarından verilen yıkama suyunun etkisi temizlik sonucunu etkileyen ana sebep olan sıcaklıktan farklılıklar gösterir. Geniş açılı jet fanın hassasiyeti yıkama kolları arasındaki uzaklığı düşürmeye imkan verir. Yıkama kolları bir diğerine çok yakın konumlandırılmıştır ve bu durum tam temizlik performansı alınmasını sağlamaktadır. %65 daha geniş yıkama jetleriyle bağlantılı olarak geniş açı jet fanların yeni dizaynıyla öğeleri iki kere yıkayabilmektedir.

AQUA ADAPT SU TÜKETİMİ KONTROLÜ

Modern yıkama sistemleri elle ayarlanabilen, yıkama alanı doluluğuna, kir seviyesine veya yıkama için ayıracağınız zamana bağlı olarak çeşitli hızlarla çalıştırılabilir. Patenti beklenen su tüketimi kontrolü sistemi temiz su tüketimini PREMAX serisinin seçili hızına göre ve harcanan suyu istenilen seviyede tutmak için otomatik olarak ayarlar. Çift tank sistemlerinde bir tank, su israfını önlemek için bulaşık makinesi tam kapasiteye ulaşıncaya kadar bekleme modunda kalır.

Senso-Space Boş Bölme Tespit Sistemi

Senso-Space Boş Bölme Tespit Sistemi

Yıkama geçişleri sırasında bulaşıkların aralıklı olarak yüklenmesi makinenin tam kapasite ile çalışamamasına sebep olur. Yıkama alanında makine kullanımınıza bağlı olarak ortalama yüzde 30 veya 40 civarında boşluklar oluşur. PREMAX Serisinin patent bekleyen bu özelliği, bu boş alanları tespit ederek temiz su oranına buna göre azaltır ve aynı ölçüde deterjanı da azaltarak her konuda tasarruf sağlar.

BEST-START SİSTEM KONTROLÜ

Yıkama başlangıcında makine temiz suyla dolduğunda sistemin ısıtılması, pompalar, yıkama kolları, süzgeç sistemi gibi hijyen ve uygun yıkama için ilgili bölümler doğru pozisyon ve işlem için otomatik olarak kontrol edilir. Ayrıca BEST-START Sistem kontrolü, yenilikçi pompa kontrolü sayesinde her yıkama kolunun fonksiyonlarını görüntüler. PREMAX Serisinin patent bekleyen bu özelliği açık bir şekilde renkli dokunmatik ekranda gösterilir. Eğer istenen değerlerden bir sapma varsa makine operatörü açık sembollerle veya basit yazılarla bilgilendirilir. Bu akıllı sistem ayrıca durumun düzeltilmesi için alınması gereken önlemleri de önerir.

YIKAMA ALANI TESPİT SİSTEMİ bu makine için opsiyonel bir özelliktir. Bu özellikte kodlu bardak sepetleri tespit edilerek yıkama parametreleri bardağa göre ayarlanır.

SENSO-ACTIVE AKILLI YIKAMA SUYU KONTROLÜ

Bir makinenin kirlenme oranı her gün değişen menüye, müşterilerin menü seçimine ve saate bağlıdır. Sıradan makineler tüketim değerlerini bulaşık ilacının kirlenme derecesine göre ayarlamıyor. Bu tip makineler aşırı kirlenme durumunda da yıkama suyunun yeterince rejenere edilmesi için mümkün olan maksimum durulama suyu miktarını kullanıyor. Bunun sonucunda aslında gerekenden daha fazla su tüketiliyor. Akıllı HOBART yıkama suyu kontrolü sürekli olarak bulaşık ilacının kalitesini ölçüyor ve hijyenik bakımdan kusursuz bir yıkama sonucu elde etmek için her yıkama işleminde durulama suyu miktarını ayarlıyor. Yıkama başına tüketim değerleri bunun 1,4 litre temiz suya kadar düşüyor .Akıllı HOBART yıkama suyu kontrolüyle % 44 oranında su, deterjan ve enerji tasarrufu yapılabilir.

PERMANENT CLEAN KİR TAHLİYESİ

PERMANENT CLEAN KİR TAHLİYESİ

Makine içine Kir geçişini engeller. Kirleri tespit ettiği bölgede temizler. Tüm gün boyunca en iyi yıkama sonuçları – tank suyunu değiştirmeden. Azaltılmış zaman ve kaynak kullanımı sayesinde maliyet tasarrufu. Bulaşık personeli için daha az temizlik işi.

Yoğun günlerde makinenin sık kullanımı ile oluşan kaba kirler süzgeç sistemini tıkayabilir. Bu durumda makineyi sorunsuz işletme artık sağlanamaz. Devrim Yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden dışarı pompalar ve bu şekilde süzgeçlerin tıkanmasını önler. Bu da mükemmel bir sonuç sağlar.

Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesinde manuel yıkamaya gerek yoktur. Kir tahliyesinin tamamı yeni filtre sistemi sayesinde gerçekleşir ve hemen makineden dışarı pompalanır. Tabaklar kirli olarak sepete doğrudan konulabilir. El duşu ile manuel bir yıkama artık gerekli değildir.

Bulaşık makinesine ne kadar fazla ince ve kalın kir girerse yıkama suyu o kadar kirlenir. Yıkama tankının bu durumda günde birkaç kez boşaltılıp doldurulması gerekir. Bu işlem çok zaman alır ve Su, enerji, kimyasallar ile ilgili yılda 680 Euro oranına varan maliyetlere yol açar. Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden derhal tahliye eder. Gerektiğinde makine kendi kendini yeniler. Yıkama işlemi esnasında su değiştirmeye gerek kalmaz.

BASINÇLI DURULAMA

BASINÇLI DURULAMA

Sıcaklık yıkama alanının kuruması için önemli bir faktördür. Konvansiyonel bulaşık makinelerinde en yüksek sıcaklık temiz su durulamasındadır. Yıkama alanının ısıtılması için sadece temiz su tüketimi uygundur. PREMAX serisinin patentli basınçlı durulama sistemi ile sıcak su bir kaç sirküle edilerek yıkama alanının sıcaklığı artırılır. Yıkanacak bulaşıkları daha iyi ısıtmak kendi kurumasını da hızlandırır. Bu durum kurutma sonuçlarını iyileştirdiği gibi enerji tasarrufu da sağlar.

PROTRONIC CONTROL

PROTRONIC CONTROL

Yenilikçi, çok satırlı yazı ve sembol gösterebilen, dokunmatik kullanılabilen PROTRONIC Control arayüzü ile kullanım kolaylığı artmakta ve operatör hataları en aza indirilmektedir. Fonksiyonlar bu ekrandan başlatıldığı gibi pek çok yıkama süreci durumu da ekranda görüntülenir. Hijyen ile alakalı değerler de ekranda sabit bir şekilde gösterilmektedir.

DROP-IN YIKAMA SİSTEMİ

DROP-IN YIKAMA SİSTEMİ

Yıkama sisteminin çekmece rayları üzerinde kolayca yerleştirilmesi ve kaldırılması yıkama kollarının açılıp kapanması kadar kolaydır..

KODLU PERDELER

KODLU PERDELER

Yüklemek ve boşaltmak çok kolay. Yıkama perdelerindeki açık işaretler makine yüklenirken oluşabilecek kafa karışıklığını engeller.

KODLU YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI

Yıkama ve durulama kolları yükleme esnasında hiç bir karışıklığa yer vermeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

TEMİZLİK ASİSTANI

Yıkama sistemindeki ilave temizlik uçları yıkama sırasında sürekli kapının arkasını, yıkama sistemini ve de makine örtüsünü temizler. Bu uygulanan alanda kalıntıları minimuma indirir, yıkama sonrası elle temizleme zahmetini fazlasıyla düşürür.

KALIPLANMIŞ DRENAJ ÜNİTESİ

Yemek kalıntıları bir lastik kordon vasıtasıyla merkezi bir noktaya ve drenaja yönlendirilir. Bu özellik tankta kir birikmesini engeller.

TAM KALIPLANMIŞ TANK

Tank karteri ve tankın alt bölümü tek parça kalıptan çıkarılmıştır. Kenar, köşe veya kirin birikebileceği dikişler bulunmamaktadır. Bu durum temizlik ve hijyen seviyesini artırmaktadır.

KONSENDER

Sadece ön kapağı kaldırarak su püskürtmeye kolayca ulaşılabilmektedir.

Hobart CP serisi genel görünümü
Hobart CP Serisi Konveyörlü Bulaşık Makinesi Genel Görünüm

Hobart CP serisi genel görünümü
Hobart CN ve CP Serisi Konveyörlü Bulaşık Makinesi Genel Görünüm

Hobart CP serisi genel görünümü
Hobart CN ve CP Serisi Konveyörlü Bulaşık Makinesi Genel Görünüm

FİYAT TEKLİFİ ALIN

En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.