Hobart Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Premax AUPT

Hobart Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Premax AUPT

Aynı anda iki sepetin temizlenmesi için çift performanslı premium modeldir. Permanent Clean kir tahliyesi sayesinde en yüksek yüklemede ve maksimum kirlenmede beyaz ve siyah bulaşıklar için çok uygundur. 52 saniyede bir makine yıkayabilme özelliği mevcuttur.

Premax serisinin değer kattığı bu bulaşık makinesi aynı anda iki sepet yıkama özelliği yanı sıra, yoğun yıkama programı, Power-Plus yıkama programı ve eco yıkama programları seçenekleriyle ihtiyacınıza göre çözümler üretir.

GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Program Süresi: 52/70/170/180 saniye ve özel programlar
 • 140 sepet/saat kapasite
 • 2520 adet tabak/saat hız
 • 5040 adet bardak / saat
 • Tank Hacmi: 80 Lt.
 • Su Tüketimi: 1,4 Lt. / sepet
 • Güç: 23,5 KW
 • Güç Kaynağı: 400 / 50 / 3N
 • Sepet boyutu: 50 * 50cm
 • Ölçüler: Genişlik:1269mm - Derinlik: 742mm - Yükseklik: 1510mm
 • Giyotin açıkken yükseklik: 1995mm
 • Bulaşık yerleştirme yüksekliği: 440mm
Permanent Clean Kir Tahliyesi

PERMANENT-CLEAN Sürekli Kir Tahliyesi

Manuel yıkama zaman alır, ancak geleneksel makinelerde bir zorunluluktur. Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesinde bu iş adımına gerek yoktur. Kir tahliyesinin tamamı yeni filtre sistemi sayesinde hemen makineden dışarı pompalanır. Tabaklar kirli olarak sepete doğrudan konulabilir. El duşu ile manuel bir yıkama artık gerekli değildir.
Azaltılmış Kaynak Kullanımı
Bulaşık makinesine ne kadar fazla ince ve kalın kir girerse yıkama suyu o kadar kirlenir. Yıkama tankının bu durumda günde birkaç kez boşaltılıp doldurulması gerekir. Bu işlem çok zaman alır ve Su, enerji, kimyasallar ile ilgili yılda 680 Euro oranına varan maliyetlere yol açar. Devrim yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden derhal tahliye eder. Gerektiğinde makine kendi kendini yeniler. Yıkama işlemi esnasında su değiştirmeye gerek kalmaz.
Mükemmel Makine Koruması
Yoğun günlerde makinenin sık kullanımı ile oluşan kaba kirler süzgeç sistemini tıkayabilir. Bu durumda makineyi sorunsuz işletme artık sağlanamaz. Devrim Yaratan PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi kaba kirleri makineden dışarı pompalar ve bu şekilde süzgeçlerin tıkanmasını önler. Bu da mükemmel bir sonuç sağlar.
Sürekli Hijyen Emniyeti
Su değiştirme olmaksızın tamamlanan bir yıkama gününün sonunda geleneksel filtre sistemlerinde mükemmel yıkama sonuçları elde etmek neredeyse mümkün değildir. Kir partiküllerinin yıkama tankından derhal tahliye edilmesiyle ile PERMANENT-CLEAN kir tahliyesi sayesinde yıkama suyu uzun bir iş gününden sonra da mutlak hijyen bir yıkama sonucu elde edebilecek şekilde temiz kalır.

YOĞUN PROGRAMLAR

Aşırı kirler normalde yoğun bir manuel işlem gerektirir. İnatçı kirlerde makinede konforlu bir şekilde mükemmel yıkama sonuçları elde etmek için PREMAX bulaşık makineleri 100 derece sıcaklıkta buhar kullanır. Protein ve katkı maddelerinden oluşan kurumuş yemek artıkları buharla yıkama sayesinde bulaşıklardan çözülür. Bıçak ve çatallar eşsiz çatal-bıçak programında yüksek basınç ile sıcak su buharı kombinasyonu sayesinde ön yumuşatma olmadan yıkanabilir.

POWER-PLUS YIKAMA PROGRAMI

Bulaşık ne kadar uzun süre yıkanmadan bırakılırsa yemek artıkları da o kadar zor çıkartılır. Uzun süre yıkanmadan bırakılan bulaşıklarda sıhhi bir yıkama sonucu elde etmek için bunlar ya ön yıkamadan geçirilmeli ya da makinede birkaç kez yıkanmalıdır. Ek olarak devreye sokulabilen Power-Plus yıkama programı seri bağlı pompalar vasıtasıyla daha yüksek bir yıkama basıncı oluşturur. Bununla alışılagelmiş programlardan farklı olarak çok zor çıkarılabilen yapışmış yemek artıkları bile artık herhangi bir ön yıkamaya gerek duymaksızın çıkarılıp yıkanmaktadır. Power-Plus yıkama programı en zor çıkarılabilen yemek artıklarında bile kusursuz ve pırıl pırıl bir bulaşığı garanti etmektedir.

İNCE FİLTRE SİSTEMİ: GENIUS-X

GENIUS-X² :İNCE FİLTRE SİSTEMİ

En iyi yıkama sonucu, düşük deterjan ve su tüketimi için sürekli temiz bir yıkama suyu gereklidir. Daha da geliştirilmiş olan GENIUS-X² ince filtre sistemi sayesinde yıkama suyu yıkama işlemi esnasında 3 aşamalı bir filtre sisteminden geçirilir. Kaba kir ve yemek artıkları bir süzgeçte toplanarak tanka ulaşmaları engellenir. İnce kir ise farklı bir filtrede toplanarak 10sn içinde makineden atılır. Artık ince kirler yıkama esnasında toplanır ve durulamadan önce boşaltılır. GENIUS-X², pompalama esnasında kendi kendini temizler ve deterjan kullanımını azaltır.

ROTOR-X YIKAMA SİSTEMİ

Rotor-x yıkama sistemi ile Deterjanın bulaşıkların üzerinde hiç boşluk kalmaksızın etkili olması, kirleri çözmesi ve bağlaması sayesinde, mükemmel bir bulaşık yıkama sonucu elde edilebilmektir. Bunun gerçekleşmesi için yıkama suyu, yıkanmakta olan bulaşığın her tarafına ulaşmalıdır. Bu yerler ne kadar yoğun ve ne kadar sıklıkta yıkanırsa, sonuç da o kadar doyurucu olmaktadır. Dönmekte olan ROTOR-X yıkama sistemi, üst ve alt çapraz yıkama kollarından oluşmaktadır. Yıkama kolları dönerek gerekli mekanik yıkama işlemini sağlamaktadır. Aynı zamanda da bulunan ayrıntılı yıkama deseninin geniş açılı fıskiyeleri, yıkanmakta olan bulaşığın her tarafına yıkama suyunun ulaşmasını sağlamaktadır. ROTOR-X yıkama sistemi bulaşığın tüm yüzeyinde harika bir temizliği garantiler.

SÜZGEÇ KONTROL SİSTEMİ

Temiz yıkama suyu temiz ve hijyenik bir yıkama sonucu elde edilmesinde kilit faktörlerdir. Filtre sistemleri yıkama suyunun temiz kalmasında büyük katkı sağlar. Süzgeç kontrol sistemi, süzgecin doğru yerleştirilmiş olup olmadığını sürekli kontrol eder. Filtre doğru yerleşmemişse kumandası bir uyarı verir. Yıkama, ancak filtre doğru bir şekilde konumlandırılmışsa başlatılabilir.

Temel Temizlik Programı

Yemeklerin bileşimine ve tabakların ısınmasına göre zamanla bulaşık üzerinden nişasta artıkları birikebilir. Patentli temel temizlik programı, bulaşıktan nişasta artıklarını temizler. Aşındırıcı deterjanlar sayesinde bulaşık üzerindeki zorlu kirlerin elle temizlenmesine artık gerek kalmaz.

ECO YIKAMA PROGRAMLARI

Düşük su tüketimi ve kısa program sureleri maliyetleri düşürmek ve zamandan tasarruf etmek için önemli faktörlerdir. Buharlı durulamada buhar sayesinde su tüketimi sepet başına 1,4 litre taze suya kadar azaltılabilmektedir. Bu da geleneksel modellere göre %44 oranına kadar su ve kimyasal tasarrufu sağlar. Yüksek bir yıkama sıcaklığı sayesinde sıcak yıkama ile makinenin kapasitesi %17 oranında artırılarak 70 sepet/saat kapasitesine çıkarılabilir. En kısa program süresi sadece 52 saniyedir.

ISI VE SES YALITIMLI GİYOTİN KAPAK

Mevcut sıcaklık, çalışma sırasında da sistemin içinde kalır. Bulaşık yıkama suyu, 15 mm kalınlığında bir yalıtıma sahip olan giyotin kapağın cidarlarında soğumaz. Bu suretle sıcaklıktan faydalanma oranı artar ve enerji tasarrufu sağlanır. Isı ve ses yalıtımlı giyotin kapak, kapalı giyotin kapağın enerji tasarrufu etkisini de arttırır.

SENSO-ACTIVE AKILLI YIKAMA SUYU KONTROLÜ

Bir makinenin kirlenme oranı günlük ve saatlik olarak değişebilir. Sıradan makineler tüketim değerlerini bulaşıkların kirlenme derecesine göre ayarlamaz. Bu tip makineler her bulaşıkta aynı miktar suyu kullanıyor. Bunun sonucunda aslında gerekenden daha fazla su tüketiliyor. HOBART yıkama suyu kontrolü sürekli olarak bulaşık ilacının kalitesini ölçüyor ve hijyenik bakımdan kusursuz bir yıkama sonucu elde etmek için her yıkama işleminde durulama suyu miktarını ayarlıyor. Yıkama başına tüketim değerleri 1,4 litre temiz suya kadar düşüyor. Akıllı HOBART yıkama suyu kontrolüyle % 44 oranında su, deterjan ve enerji tasarrufu yapılabilir.

Atık Hava Enerji Deposu

Atık Hava Enerji Deposu

Sıradan bir bulaşık makinesinin kapağı açıldığında sıcak su buharı kapağın arka tarafından bir bölmeye gider ve hatırı sayılır bir enerji kaybolur. HOBART bulaşık makinelerinde seri olarak entegre edilmiş olan atık hava enerji depoları, her tarafı kapalı olan kapaklar üzerine tasarlanmıştır. Makine açıldığında sıcak su buharı bu sayede kapak içinde kalır ve ortama yayılmaz. Isı enerjisi sistemin içinde kalır. Seri enerji deposu ortama neredeyse hiç nem ve enerji vermez. HOBART giyotin tip bulaşık makineleri kapalı kapakları sayesinde ayrı bir ısı geri kazanıma ihtiyaç duymazlar. Atık hava enerji depolama 3120 kWh’ye kadar enerji veya yılda 720 € enerji maliyeti tasarrufu sağlar. Hem de ek bir yatırıma gerek olmadan.

AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ

Giyotin tip bulaşık makinelerinin genel bağlantı değerini azaltmak için geleneksel makinelerde ısıtma gücü ısıtıcıda azaltılır. Bu sayede ısıtma süreleri %100 oranında uzamaktadır. HOBART giyotin tip bulaşık makinelerinin akıllı enerji yönetimi sayesinde doldurma için her zaman maksimum boyler kapasitesi mevcut olur. Doldurma süresi azaltılır. Yıkama esnasında ısıtıcı kapasitesi gerekli olan minimuma indirilebilir ve bu sayede yıkama pompası ve tank ısıtması için enerji hazır bulundurulur. Mevcut enerjinin akıllıca kullanılması sayesinde makinelerin düşük genel bağlantı değerlerinde aynı zamanda kısa ısıtma süreleri sağlanır.

AKILLI KUMANDA SİSTEMİ: VISIOTRONIC

AKILLI KUMANDA SİSTEMİ: VISIOTRONIC

Akıllı VISIOTRONIC kumanda sistemi güncel yıkama programı, sıcaklıklar veya işletim verileri hakkında bilgilere kolay ve hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. İstenilen bilgiler büyük ekranda hem metin olarak, hem de simge olarak gösterilir. Bir yaklaşma sensörü sayesinde kullanıcı makineye yaklaştığında ekran devreye girer ve kullanıcı makineden uzaklaştığında ekran devre dışı kalır. STARTER sürekli aydınlatılmıştır ve makinenin o anki çalışma durumuna uygun olarak rengi değişir. Akıllı VISIOTRONIC kumanda sistemi HOBART bulaşık makinesinin kolay ve mantıklı kullanımını sağlamaktadır.

VAPOSTOP Kapak Açılımı(Opsiyonel)

Konvansiyonel bulaşık makineleri açılırken makineden sıcak buhar kaçar. E-Store Giyotin Konsept sayesinde buharın büyük bir bölümü Dört tarafı kapalı olan giyotinin içinde muhafaza edilmektedir. Vapostop ek kapak sistemi çok aşamalı bir havalandırma ile neme Doymuş havayı çeker. Egzoz sistemi buhar kaçışını etkin bir şekilde engeller. Böylece yıkanan eşyaları çıkarmak kullanıcı için çok daha kolaylaşır ve bardaki müşteriler kaçan buhardan rahatsız olmaz. Odaya nem girişi sıradan makinelere karşılaştırıldığında yüzde 63'e kadar azalır.

HOBART KALAN SÜRE GÖSTERGESİ

HOBART KALAN SÜRE GÖSTERGESİ

Yıkama işlemini takip etmek normal şartlarda çok zordur. Ya çok geç kalınır, ya da çok erken gelinir. STARTER‘deki HOBART kalan süre göstergesi, aktif yıkama programının kalan süresini açık bir şekilde gösterir. STARTER‘deki dört renkli segmentler saat yönünde dolmaya başlar ve bu sayede personele, yoğun zamanlarda da önceliklerini bir bakışta belirlemesi ve verimli bir şekilde çalışması için olanak tanır. Kurulama ENERGETIC de ise kalan çalışma süresi ekranda görüntülenir.

Dolum Seviye Göstergesi

Entegre dolum seviye göstergesi harici kimyasal bidonlarının veya entegre kimyasal kaplarının içeriğini denetler ve ne zaman deterjan ve ilaç ekleneceğini gösterir. Bu sayede yıkama sonucunun her zaman kusursuz olması sağlanır.

ENTEGRE SU YUMUŞATMA (Opsiyonel)

Kireç suda çözülmüş olan minerallerden biridir. Makine parçalarında birikir ve rezistans elemanlarının yanmasına neden olur. Opsiyonel olarak sunulan otomatik su yumuşatma özelliği bulaşık makinesinin sorunsuz çalışmasını garanti eder. Özellikle ısıtıcıdaki rezistansı kireçlenmeye karşı korur.

SÜZGEÇ KONTROL SİSTEMİ

SÜZGEÇ KONTROL SİSTEMİ

Temiz yıkama suyu temiz ve hijyenik bir yıkama sonucu elde edilmesinde kilit faktörlerdir. Filtre sistemleri yıkama suyunun temiz kalmasında büyük katkı sağlar. Süzgeç kontrol sistemi, süzgecin doğru yerleştirilmiş olup olmadığını sürekli kontrol eder. Filtre doğru yerleşmemişse VISIOTRONIC kumandası bir uyarı verir. Yıkama, ancak filtre doğru bir şekilde konumlandırılmışsa başlatılabilir.

Otomatik kapak asansörü özelliği opsiyoneldir.

HİJYEN PROGRAMI

Zaman içinde makinede kireç ve kir parçacıkları birikir. Patentli hijyen programı ve hijyen tableti kireci ve kir artıklarını etkili şekilde temizler ve hoş bir koku verir. Belirli bir sayıda yıkamadan sonra program ekranda gösterilir.

YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI: CLIP-IN

YIKAMA VE DURULAMA KOLLARI: CLIP-IN

Makinenin kolayca temizlenebilmesini desteklemek amacıyla her iki yıkama ve durulama kolu CLIP-IN sistemi sayesinde tek bir hareketle yıkama bölmesinden çıkarılabilir. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra yıkama ve durulama kolları herhangi bir alet olmadan tekrar yerine takılabilir.

EASY CLEAN Temizlik Konsepti

Endüstriyel bulaşık makinesinin çeşitli parçaları günlük olarak temizlenmelidir. Makinedeki hangi parçaların çıkarılabilir olduğunu kullanıcıya göstermek için bu parçalar renkli olarak işaretlenmiştir. Makinenin temizliği bu sayede kolay ve hızlı şekilde mümkündür.

Veri Dökümantasyonu için USB Arayüzü

Veri Dökümantasyonu için USB Arayüzü

Profesyonel bir bulaşık makinesinde yıkama programının sıcaklığı veya süresi gibi önemli işletim verilerinin dokümantasyonu, DIN SPEC 10534 sayılı direktif uyarınca zorunlu olarak düzenlenmiştir. Personel yoğunluğu gerektiren bu görev, VISIOTRONIC kumandası tarafından otomatik olarak üstlenmektedir. Bu verilerin düzenli ve kolay bir şekilde indirilmesi için makine bir USB arayüzüne sahiptir. İşletme ve hijyen parametreleri bu sayede hızlı ve kesintisiz olarak harici bir nihai cihazın üzerinde dokümante edilebilir ve kaydedilebilir.

Çift Kapasite aynı anda iki sepet yıkama

ÇİFT KAPASİTE

Bir program esnasında bulaşık, servis tabletleri ve kompakt tabletler ile siyah bulaşık içeren 2 sepet aynı anda yıkanabilir. Gereksiz bekleme sürelerinden tasarruf edilir ve sürekli bir iş akışı sağlanır.

KURULUM SEÇENEKLERİ

HOBART giyotin tip bulaşık makineleri iş organizasyonuna bağlı olarak mutfakta kurulabilir ve bulaşık akışına göre ayarlanabilir. Giyotin tip bulaşık makinelerine sepetler hem soldan hem de sağdan yerleştirilebilir. Giriş ve çıkış masaları arasında duvar boyunca yapılacak bir kurulumun yanında tüm giyotin tip bulaşık makineleri köşe kurulumu olarak bir masa sistemine entegre edilebilir. Köşe kurulumunda da makine bulaşık akışına göre ayarlanabilir ve sepetler hem önden hem de arkadan yerleştirilebilir.

Hobart Giyotin Tip Bulaşık Makinesi AUPT Görünüm

Hobart Giyotin Tip Bulaşık Makinesi AUPT Çizim

FİYAT TEKLİFİ ALIN

En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.